Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
  2018-01-23 08:18

Sausio 22 d. Klaipėdos pramonininkų asociacijos (KPA) surengtoje diskusijoje „Kam skirtas Ateities universitetas: mokslui, verslui ar miestui?“ daug dėmesio skirta Klaipėdos universiteto ateičiai, mokslo ir verslo bendradarbiavimui.

„Taip, universitetas dabar savistovis, tarpinis tikslas pasiektas, bet ar jis išliks toks po kelto metų? Universitetų reforma yra labai geras dalykas, tai geras katalizatorius Klaipėdos universitetui padaryti restartą, atsispirti ir užsitikrinti ateities sėkmę“, sakė KU Tarybos pirmininkas, Vakarų laivų gamyklos vadovas Arnoldas Šileika.

Diskusijoje dalyvavęs Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bedrovės generalinis direktorius Eimantas Kiudulas išreiškė įsitikinimą, kad jei KU norės išlikti, turės būti tarptautinis.

„Įmonės pirmiausia perka inovacijas, bet jos gali pirkti globaliai ir renkasi geriausią produktą. Darbo jėgą kvalifikuotą galima pritraukti irgi iš bet kur. Startupams irgi nebūtina, kad būtų vietinis universitetas. Tad reikia žiūrėti, ką galima turėti unikalaus. Elektrinis autobusas atsirado tik Klaipėdos universiteto dėka. Jei pasiseks, statys gamykla pas mus. Jei ne atitinkamas Klaipėdos universiteto pažadas, biotechnologinis Vlado Bumelio projektas net nesvarstytų galimybės investuoti Klaipėdoje.

Dabartiniams LEZ gyventojams toks universitetas kaip dabar, nėra būtinas. Klaipėdai nereikia vien tik regioninio universiteto, reikia, kad būtų tarptautinės kompetencijos. Ne vidutinio lygio, konkuruojantis vidaus rinkoje, o konkuruojantis Baltijos regione, turintis išskirtinių studijų, kompetencijų“,  – dėstė E. Kiudulas.

KU rektorius Eimutis Juzeliūnas informavo, kad struktūrinė pertvarka įstaigoje vyksta toliau – jau šiemet turėtų likti tik trys fakultetai. Vasarį planuojama atidaryti Jūros tyrimų institutą, žadama perimti Žuvininkystės laboratoriją Kopgalyje, o Menų akademija iki rugsėjo bus perduota Lietuvos muzikos ir teatro akademijai – naujas priėmimas jau bus vykdomas Vilniuje. Taip pat numatomas universitetinės gimnazijos steigimas.

„Yra du partneriai – savivalda ir verslas. Labai svarbu turėti užsienio partnerius. Vyksta diskusijos su Rostoko universitetu, planuojame bendras studijų programas. Rostoke yra stipri jūrinių studijų sritis“, – dėstė rektorius.

Pasak jo, Vyriausybei iki vasario 15 d. turi būti pateiktas veiksmų planas, kuriame turi būti įvardinti regiono savivaldybių ir asocijuotų verslo struktūrų finansiniai bei kiti įsipareigojimai.

Arnoldo Šileikos nuomone, per 1-3 metus galima stabilizuoti KU situaciją, o paskui jau galima galvoti apie augimą, ėjimą į priekį. Verslas, ant jo, neturėtų apsiriboti vien tik stipendijų skyrimu, tačiau tokiu atveju universitetas turėtų užtikrinti pridėtinę vertę.

Daugiau info: www.atviraklaipeda.lt

Atgal į titulinį