Gegužės 8 d. uostamiestyje įvykusiame Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidiumo posėdyje verslo bendruomenė aptarė Klaipėdos ekonominės plėtros strategiją, kuria siekiama regiono proveržio jūrinės ekonomikos, bioekonomikos, pažangios pramonės ir kūrybinės bei paslaugų ekonomikos srityse.
Susitikimo metu Klaipėdos pramonininkų asociacijos prezidentas Darius Butvydas ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas pristatė „Mėlynojo proveržio strategiją 2030“, o Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Arvydas Vaitkus – Klaipėdos uosto plėtros strategiją.
Pasak posėdyje dalyvavusio susisiekimo ministro Roko Masiulio, Klaipėda brėžia augimo strategiją daugeliui miestui.
„Uostamiestis turi potencialą ir privalo vystytis bei augti. Uostui pramonė yra labai svarbi, todėl svarbu, kad tiek Susisiekimo ministerija, tiek uostas žinotų, ką reikia padaryti, kad uostas taptų dar geresniais vartais į prekybines rinkas“, – teigė susisiekimo ministras.
Verslo bendruomenės atstovai sveikino Klaipėdos strategijos partnerius už išsikeltus ambicingus tikslus ir palankiai įvertino daugiau nei 100 įvairių priemonių, kurias planuojama įgyvendinti iki 2030-ųjų metų.
Pasak LPK prezidento Roberto Dargio, Klaipėdos strategija yra puikus pavyzdys, kaip sukūrus bendradarbiavimo modelį mokslas-verslas-savivalda galima skatinti miesto ir viso regiono augimą.
„Tikiuosi, mūsų pramoninkai išsiveš daug gerų idėjų kaip vykdyti plėtrą, taupyti kaštus. Pagirtina, kad Klaipėda pati ėmėsi lyderystės ir nusibrėžė ambicingus tikslus. Tačiau turime dar efektyviau išnaudoti Klaipėdos kaip tranzitinio taško galimybes. Uostamiestyje ir aplink Klaipėdą įsikūrę daug labai stiprių įmonių, tikiuosi, kad jų plėtros planai atsispindės šioje ambicingoje miesto vizijoje. Visokeriopai strategijos įgyvendinimo sėkmei reikalingas viso regiono švietimo įstaigų įsitraukimas ir glaudesnis jų bendradrbiavimas su įmonėmis“, – sakė LPK prezidentas Robertas Dargis.
Atgal į titulinį